Okulary progresywne – czym są i jak ich używać?

Po osiągnięciu 40-tego roku życia każdy odczuje zmianę wady wzroku – prezbiopię. Jest to proces naturalny, który dotyczy właściwie wszystkich ludzi na świecie.

Czym dokładnie jest prezbiopia?

Ta wada wzroku oznacza upośledzenie lub utratę zdolności akomodacyjnych oka, zjawiska odpowiedzialnego za ostre widzenie przedmiotów z różnych odległości. W oku człowieka znajduje się soczewka odpowiedzialna m.in. za ostrość widzenia. Wraz z wiekiem, soczewki tracą swoją elastyczność, pogorsza się więc ostrość widzenia, szczególnie z bliska i w niekorzystnym świetle. Proces ten odczuwalny jest najbardziej właśnie po 40 roku życia.

Jak zdiagnozować prezbiopię?

Pierwsze symptomy prezbiopii jakie możemy sami zaobserwować to:

  • konieczność odsuwania przedmiotów: książek, czy gazet, aby przeczytać ich treść
  • zamazane widzenie
  • konieczność odsuwania telefonu podczas czytania i pisania SMS-ów, oglądania zdjęć, aby wyraźnie widzieć ekran
  • trudność w dostosowaniu wzroku do oglądania przedmiotów z bliskiej odległości

Po zauważeniu pierwszych objawów prezbiopii, należy niezwłocznie udać się do salonu optycznego w celu wykonania badania wzroku, podczas którego optometrysta zdiagnozuje prezbiopię. Specjalista pomoże wybrać najbardziej korzystny dla nas sposób skorygowania wady wzroku i przywrócenia komfortu widzenia.

Okulary progresywne

Niektórzy z nas mogą pamiętać okulary swojego dziadka lub babci, które w dolnej części szkieł miały wbudowane małe „okienko” służące do czytania. Od tego czasu postęp w technologii sprawił, że szkła w okularach progresywnych pozbawione są wyraźnej granicy (kreski) pomiędzy dołem a górą szkieł. W okularach progresywnych korekcja zmienia się płynnie w zależności od kąta patrzenia. Dzięki temu mamy jedną parę okularów, która służy nam i „ do chodzenia” i do czytania zapewniając jednakowy komfort widzenia. Koniec więc z noszeniem okularów do dali i wymienianiem ich co chwila na te do czytania!

Wybierając okulary progresywne należy pamiętać o okresie adaptacji. Ze względu na specyficzną budowę należy dać sobie czas na przyzwyczajenie się do nowego typu szkieł. Okres ten może trwać od kilku dni do kilku tygodni. Początkowe poczucie dyskomfortu, powinno z czasem minąć. Rozpoczynając noszenie szkieł progresywnych warto postawić na kilka prostych ćwiczeń, które pomogą nam w szybszej adaptacji. Ćwiczenia te pokażą i wytłumaczą specjaliści Lynx Optique przy odbiorze okularów.

Aby zapewnić najwyższy komfort noszenia okularów progresywnych, w salonach Lynx Optique oferujemy naszym klientom Trzymiesięczną Gwarancję Adaptacji do soczewek progresywnych. Oznacza to czas, w którym powinniśmy przyzwyczaić się do nowych soczewek. Gdyby jednak okazało się, że nie jesteśmy w stanie zaakceptować tego rodzaju soczewek, wówczas można wymienić okulary progresywne na dwie pary okularów z tradycyjnymi soczewkami – okulary do bliży i okulary do dali.

W salonach Lynx Optique można również skorzystać z atrakcyjnej oferty – Dwie pary szkieł progresywnych Varilux w super cenie.

Zapraszamy do salonu Lynx Optique Bonarka lub online sklep.lynx-optique.pl

Bonarka City Center

Umów się na wizytę:
tel. (12) 298 64 31
kom. 510 277 113

bonarka@lynx-optique.pl

www.sklep.lynx-optique.pl

Po osiągnięciu 40-tego roku życia każdy odczuje zmianę wady wzroku – prezbiopię. Jest to proces naturalny, który dotyczy właściwie wszystkich ludzi na świecie.

Podziel się:

Przeczytaj również

JESIEŃ W ODCIENIACH CZERWIENI

PRACA ZDALNA, CZYLI JAKIE SĄ KORZYŚCI Z MOBILNEGO BIURA

Ageless – moda, która łączy pokolenia